vineri, 2 aprilie 2010

Vinerea patimilor

Nu stiu cat de credincioasa sunt sau cat de mult din mine va ajunge la idealul divin,in sensul de a untelege ce inseamna ,insa stiu ca nu sunt ipocrita.
As dori sa stiu cat de multi dintre noi isi aduc aminte macad odata pe zi de credinta in afara sarbatorilor sau cat de multi dintre noi pleaca fruntea cand constietizeaza ca a incalcat iubirea ,adevarul si viata suprema, sau cati dintre noi se simt umili sau saraci cu duhul cand e cazul?
Cred ca prea putini mai fac ceva pentru ca asa simt ,ci tot mai multi o fac pentru ca asa e traditia,moda sau fitza.
Eu inca mai simt si nu pot explica de ce decat cateodata.
Eu inca mai simt ca sunt saraca si mi-e ciuda,insa asta nu ma face sa nu simt.
Eu inca mai simt ca exista constiinta si principii ,chiar daca altii ma blameaza si ma rastignesc de fiecare data.
Si de aceea sunt saraca cu duhul si asa ma sint ,dar inca cred ca acei saraci cu duhul sunt in imparatia lui Dumnezeu in fiecare seara cand pun capul pe perna.

Maria
win money on
http://www.sfi4.com/11000520/EE

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu