Nu am pus ghilimelele atat de binevenite ,pentru ca nu are nici un sens:nici ghilimelele nu mai conteaza in ziua de astazi.
Am avut o bucurie macabra in suflet cand am aflat ca sevor micsora salariile bugetarilor cu 25%.Mai daunazi urma sa primesc un colet prin Posta Romana, colet pe care competentii de acolo l-au dat alcuiva si inca ma lupt sa il recuperez.Deci cred ca oarecum vestea in sine m-a bucurat.Ca faptele nu vor fi egale cu anuntul,asta e alta poveste...si ma astept sa nu devina realitate,deoarece asta e tiparul in tara noastra minunata.
De altfel,nu ma astept nici sa mai recuperez coletul,dar pentru sufletul meu,ma voi lupta pentru asta.
De altfel e si vina noastra ca nu reactionam la nimic si permitem tuturor sa ne ia in gluma.
Mai daunazi auzisem despre o doamna disponibilizata de la Romtelecom care si-a gasit un job platit cu 1700ron la 8 h pe zi cu masina la scara,dar a demisionat dupa o luna pe motiv ca salariul era "de rahat".Ma intreb doar ce salar avea la Romtelecom ,ca angajat mediu,de asta era de rahat?
Insa ma doare faptul ca au de suferit si pensionarii si somerii,marea lor majoritate mai saraci ca saracia si cu mai multe cheltuieli decat pot duce.
Vom vedea insa ce va urma in minunata noastra tara,condusa de un doctor in drept constitutional,care aproba legi aberante si conduce prin ordonante de urgenta,evitand votul in parlament:evident,doar la minuni ma astept.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Ce este mai dureros pentru "omul de pe strada": batjocura la care este supus de "putere", sau faptul ca nu are bani?
RăspundețiȘtergere